Konto bankowe na przelew weryfikacyjny. Gdzie i jak założyć

Konto na przelew weryfikacyjny założysz w kilku polskich bankach. Sprawdź, gdzie i jak to zrobić.

Gdzie założyć konto bankowe na przelew weryfikacyjny

Większość banków ma kilka metod potwierdzenia tożsamości. Jeśli chcesz np. założyć konto bankowe bez selfie, to w tych bankach znajdziesz opcję potwierdzenia tożsamości przez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta (nie może być wspólne) w innym banku.

ING Bank Śląski

Konto online przez internet - ING Bank Śląski

Konto Direct w ING Banku Śląskim:

  • dwie metody potwierdzenia tożsamości: selfie (w tym celu pobierz najpierw aplikację i za jej pośrednictwem złóż wniosek) lub przelew weryfikacyjny (złóż wniosek o konto na tej stronie i wykonaj przelew weryfikacyjny. Opcja ta jest dostępna, jeśli masz konto w jednym z tych banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, mBank, Santander Bank
  • 500 zł premii gotówkowej dla otwierających konto w ING Banku Śląskim (maj 2024)
  • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
  • 0 zł / 10 zł za kartę. Bank nie pobierze opłaty, jeśli w miesiącu rozliczeniowym zapłacisz ją na co najmniej 300 zł.

Alior Bank: Konto Jakże Osobiste przez internet

Konto bankowe online przez internet - Alior Bank

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku otworzysz szybko przez internet na tej stronie

  • dwie metody potwierdzenia tożsamości: selfie (wykonasz zdjęcie dowodu i nagranie głosu oraz twarzy) lub przelew weryfikacyjny z konta w innym banku (podczas wypełniania wniosku zostaniesz przekierowany na stronę logowania twojego banku)
  • 0 zł lub 10 zł za prowadzenie konta. Opłaty unikniesz, jeśli w miesiącu otrzymasz jednorazowy wpływ min. 1500 zł lub nie masz skończonych 26 lat
  • 0 zł lub 5 zł za obsługę karty debetowej. Aby bank nie pobrał opłaty za kartę, zapłać ją w miesiącu na co najmniej 300 zł

Nest Bank: Nest Konto przez internet

Nest Konto w Nest Banku:

  • trzy metody potwierdzenia tożsamości: selfie (w tym celu pobierz najpierw aplikację i za jej pośrednictwem złóż wniosek); przelew weryfikacyjny (złóż wniosek o konto na tej stronie i wykonaj przelew weryfikacyjny. Opcja ta jest dostępna, jeśli masz konto w jednym z tych banków: Alior, Pekao, Santander Bank, ING, mBank); rozmowa wideo z pracownikiem banku (wypełnij wniosek na tej stronie i połącz się z konsultantem za pośrednictwem komputera. Musisz mieć przy sobie dowód osobisty i telefon)
  • 0 zł za posiadanie konta i karty (bez warunków)

Otwieranie konta na przelew weryfikacyjny

Otwieranie konta tą metodą polega na tym, iż dane wpisane do wniosku o otwarcie ROR-u potwierdzamy przelewem ze swojego rachunku w innym banku. Kwota jest symboliczna – zwykle 1 zł, które wróci na konto po weryfikacji.

Ważne! Przelew weryfikacyjny musimy zlecić z konta indywidualnego. Procedura nie powiedzie się, jeśli przelew zlecimy z rachunku wspólnego, ponieważ będą na nim widnieć dane o drugim współwłaścicielu.

Należy również zwrócić uwagę na to, by dane na przelewie zgadzały się z tymi podanymi we wniosku internetowym. Chodzi nie tylko o tak podstawowe kwestie jak miejsce zamieszkania czy numer i seria dowodu osobistego, ale też mniej oczywiste, np. ewentualne drugie imię.

Jeśli więc niedawno wymieniliśmy dokument tożsamości i jeszcze nie zgłosiliśmy tego w banku, z którego zlecamy transfer autoryzacyjny, system odrzuci taki wniosek. Podobnie może się stać, gdy w obecnym banku podaliśmy, że mieszkamy np. przy ul. gen. Dąbrowskiego i nie podamy tego trzyliterowego skrótu we wniosku o nowy ROR.

Jeśli otworzyliśmy konto bankowe na przelew weryfikacyjny, nie musimy niczego drukować ani czekać na kuriera. Dokumenty otrzymamy mailem. W umowie znajdziemy login do bankowości internetowej (hasło otrzymasz zaś – w zależności od banku – np. smsem).


Pozostałe metody założenia konta online

Wolisz założyć rachunek w inny sposób? Sprawdź: Konto bankowe online przez internet – lista


Oceń ten artykuł
[Głosów: 1 Średnia ocena: 5]