Promocje bankowe – maj 2024

W tym artykule poznasz aktualne promocje bankowe kont osobistych. Zgodnie z ideą bloga, w tym zestawieniu znajdziesz tylko te konta, które można założyć przez internet. Sprawdź poniższy ranking promocji bankowych (wg wysokości premii), skorzystaj z oferty i zarabiaj na bankach.

Ranking promocji bankowych – maj – 2024

Premia 530 zł – promocja konta w BNP Paribas

Promocja konta BNP Paribas

Premia pieniężna 530 zł za założenie konta w BNP Paribas na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Pierwszą premię, 50 zł, otrzymasz za założenie konta a także aktywację karty debetowej.

Kolejne bonusy (trzy przelewy po 160 zł) dostaniesz, jeśli w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu następującym po miesiącu założenia konta i aktywacji karty, spełnisz wszystkie te warunki: zrób co najmniej 3 przelewy na telefon BLIK w miesiącu; otrzymaj wpływ(y) na konto o łącznej sumie co najmniej 1 000 zł w miesiącu; rób co najmniej 3 płatności bezgotówkowe kartą dające łączną sumę min. 350 zł w miesiącu.

Szczegółowy opis promocji BNP Paribas >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś konta w BNP Paribas (ani aktualnie nie masz zawartej umowy ramowej z tym bankiem ramowej dot. rachunków bankowych, karty debetowej i elektronicznych kanałów dostępu).

Premia 500 zł – promocja konta w Alior Banku

Alior Bank promocja konta

Premię pieniężną 500 zł oferuje Alior Bank za założenie konta na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Pierwsze 50 zł otrzymasz, jeśli założysz konto przez selfie. Aby otrzymywać kolejne bonusy – 50 zł przez 9 miesięcy (maks. 450 zł) – w każdym miesiącu (począwszy od następnego od założenia konta): rób co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolne kwoty; loguj się do najmniej raz do aplikacji mobilnej; otrzymuj zewnętrzne przelewy na sumę min. 1000 zł w miesiącu. Bonusy będą wpływać do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Szczegółowy opis promocji Alior Banku >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i w ciągu dwóch ostatnich lat przed złożeniem wniosku o konto w promocji nie miałeś konta osobistego w Alior Banku.

Premia 600 zł – promocja konta w Banku Millennium

Promocja Bank Millennium premia 600 zł

Premię pieniężną 600 zł oferuje Bank Millennium za założenie konta osobistego na tej stronie promocyjnej i używanie rachunku

Pierwszą premię, 100 złotych, otrzymasz, jeśli w ciągu pierwszych 14 dni od otwarcia konta zasilisz je kwotą co najmniej 1000 zł. Oprócz tego, w ciągu 14 dni zapłać kartą/BLIKIEM co najmniej 1 raz na dowolną kwotę, a także przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Drugi bonus, 200 zł, otrzymasz za spełnienie tych warunków w każdym z sześciu miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta: loguj się do aplikacji mobilnej raz z miesiącu; płać kartą/BLIKiem na łączną kwotę min. 500 zł w miesiącu.

Trzeci bonus, 300 zł, dostaniesz, jeśli przez trzy kolejne miesiące będziesz otrzymywać na konto min. 1000 zł z tytułu wynagrodzenia (pensja, emerytura, renta lub stypendium). Jeśli masz poniżej 26 lat, wtedy wystarczy przelew z dowolnego źródła – nawet z twojego konta w innym banku. Warunek ten spełnij nie później niż do końca szóstego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Szczegółowy opis promocji Banku Millennium >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat, jesteś obywatelem RP, a także aktualnie nie masz konta osobistego w Banku Millennium (i nie miałeś od 1 stycznia 2020 r. do momentu przystąpienia do promocji).

Premia 400 zł – promocja konta w Santander Bank Polska

Premia pieniężna 400 zł za założenie konta w Santander Banku na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Pierwszy bonus pieniężny – 200 zł – otrzymasz za spełnienie tych warunków w czerwcu i lipcu (w każdym z tych miesięcy): płać kartą lub BLIKiem min. 5 razy w każdym miesiącu na dowolną kwotę; otrzymuj na konto przelew na co najmniej 1000 zł w miesiącu (lub 300 zł jeśli masz mniej niż 26 lat); loguj się co najmniej 5 razy w każdym miesiącu do aplikacji mobilnej banku.

Następny bonus pieniężny – 200 zł – dostaniesz za spełnienie tych warunków w sierpniu i wrześniu (w każdym z tych miesięcy): płać kartą lub BLIKiem min. 5 razy w każdym miesiącu na dowolną kwotę; otrzymuj na konto przelew na co najmniej 1000 zł w miesiącu (lub 300 zł jeśli masz mniej niż 26 lat); loguj się co najmniej 5 razy w każdym miesiącu do aplikacji mobilnej banku.

Szczegółowy opis promocji Santander Banku >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i od 1 stycznia 2021 r. do teraz nie miałeś w Santander Banku Polska konta osobistego (w tym wspólnego).

Premia 700 zł – promocja konta w Citi Handlowym

Promocja konta Citi Handlowy

700 zł premii pieniężnej otrzymasz za założenie konta osobistego w Citi Handlowym na tej stronie promocyjnej i wykazanie się aktywnością

Pierwszą premię (20 zł) otrzymasz za wyrażenie zgody na marketing telefoniczny i elektroniczny.

Kolejną premię (130 zł) otrzymasz, jeśli przez dwa miesiące będziesz otrzymywać na konto przelewy na łączną sumę min. 2000 zł w miesiącu (np. z twojego konta w innym banku lub od kogoś innego – ważny aby nie był to przelew z rachunku indywidualnego w Citibanku). Spełnianie tego warunku zacznij od kolejnego miesiąca po otwarciu konta (np. jeśli założyłeś je w maju, wtedy otrzymuj wpływy od czerwca).

Kolejne bonusy o łącznej sumie 250 zł dostaniesz, jeśli przez 5 miesięcy będziesz płacić kartą co najmniej 3 razy w miesiącu na sumę min. 100 zł. Spełnianie tego warunku zacznij od kolejnego miesiąca po otwarciu konta. Za każdy miesiąc otrzymasz 50 zł, co da sumę premii 250 zł.

Premię 300 zł otrzymasz natomiast, jeśli przez pięć miesięcy będziesz otrzymywać na konto przelewy wynagrodzenia na łączną sumę min. 2000 zł w miesiącu (w tym regulaminie sprawdzisz, jak bank definiuje wynagrodzenie). Spełnianie tego warunku zacznij od kolejnego miesiąca po otwarciu konta.

Szczegółowy opis promocji Citi Handlowego >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat, jesteś obywatelem RP, a także jeśli po 31 grudnia 2021 r. nie miałeś konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku (również jako współposiadacz).

Premia 200 zł – promocja konta w Banku Pekao

Promocja konta - Bank Pekao

Premia pieniężna 200 zł czeka na Ciebie po założeniu konta przez internet w Banku Pekao na tej stronie promocyjnej

Premię 200 zł dostaniesz, gdy zrobisz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą co miesiąc przez 3 miesiące od założenia konta. Spełnianie tych warunków zacznij od kolejnego miesiąca (np. założyłeś konto w kwietniu, zacznij płacić od maja; założyłeś konto w maju – zacznij od czerwca; itp).

Szczegółowy opis promocji Banku Pekao >

Możesz wziąć udział w promocji, jeśli masz ukończone 18 lat, mieszkasz w Polsce, a także jeśli między 1 listopada 2021 r. a 3 kwietnia 2024 r. nie miałeś konta osobistego w tym banku (również jako współposiadacz) a także lokaty. Z promocji wykluczone są osoby, które posiadają produkt kredytowy w Banku Pekao.

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to specjalne oferty, dzięki którym możesz zyskać premie pieniężne (a czasem bonusy rzeczowe) za założenie np. konta bankowego i używanie go. Oferty takie kierowane są najczęściej do nowych klientów danego banku lub do klientów powracających. Po spełnieniu wymagań danej promocji (może to być np. zrobienie określonej liczby transakcji kartą, wykonanie przelewów czy zasilenie konta), bank wypłaca premię na konto.

Co warto wiedzieć?

Promocje w poszczególnych bankach różnią się zasadami, terminami oraz wysokością premii. Chociaż każda oferta jest unikalna, istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi warto się kierować się przed skorzystaniem z oferty. Pamiętaj – im lepiej zrozumiesz zasady promocji, tym łatwiej będzie ci z niej skorzystać i naprawdę zarobić na bankach.

Poznaj warunki promocji

Przed zdecydowaniem się na daną promocję, koniecznie zapoznaj się z jej zasadami. Sprawdź, jakie musisz spełnić warunki, aby otrzymać premię, kiedy pieniądze wpłyną na konto, a także czy w ogóle możesz wziąć udział w danej promocji. Informacje te znajdziesz zarówno w regulaminie, jak i w moich tekstach opisujących najlepsze promocje.

Sprawdź zgody marketingowe

W niektórych przypadkach warunkiem wypłacenia premii jest zaznaczenie zgód marketingowych. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać te zgody po otrzymaniu premii.

Poznaj opłaty

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie opłaty związane z kontem czy kartą. Sprawdź, czy jego posiadanie wiąże się z opłatami, a także to, w jakich sposób ich uniknąć.

Dlaczego banki organizują promocje?

Banki organizują promocje bankowe dla nowych klientów z kilku powodów. Oto niektóre z nich:

  • przyciągnięcie nowych klientów. Rynek bankowy jest bardzo konkurencyjny. Poprzez atrakcyjne promocje, banki starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zyskać przewagę nad innymi bankami.
  • długotrwała relacja. Pozyskanie nowego klienta jest pierwszym krokiem do długotrwałej relacji. Dzięki temu bank może w przyszłości oferować różne produkty i usługi finansowe (np. karty kredytowe, pożyczki, lokaty).
  • zadowoleni klienci, którzy skorzystali z promocji, są bardziej skłonni polecać bank w swoim otoczeniu, co jest formą darmowej reklamy.
  • obniżenie kosztów. Promocje, choć na pierwszy rzut oka wydają się kosztowne dla banku (bo trzeba wypłacić kilkusetzłotową premię), mogą okazać się korzystniejsze niż przeznaczanie dużych budżetów na kampanie telewizyjne.


Oceń ten artykuł
[Głosów: 2 Średnia ocena: 5]