Promocje bankowe – grudzień 2023

W tym artykule poznasz aktualne promocje bankowe kont osobistych. Zgodnie z ideą bloga, w tym zestawieniu znajdziesz tylko te konta, które można założyć przez internet. Sprawdź poniższy ranking promocji bankowych (wg wysokości premii), skorzystaj z oferty i zarabiaj na bankach.

Ranking promocji bankowych – grudzień – 2023

Premia 500 zł – promocja konta w Alior Banku

Alior Bank promocja konta

Premię pieniężną 500 zł oferuje Alior Bank za założenie konta na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Pierwsze 50 zł otrzymasz za założenie konta. Drugie 50 zł – jeśli zrobisz na selfie. Aby otrzymywać kolejne bonusy – 50 zł przez 8 miesięcy (maks. 400 zł) – w każdym miesiącu (począwszy od następnego od założenia konta): rób co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolne kwoty; loguj się do najmniej raz do aplikacji mobilnej; otrzymuj na konto przelewy zewnętrzne na sumę co najmniej 1000 zł. Bonusy będą wpływać do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Szczegółowy opis promocji Alior Banku >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i w ciągu dwóch ostatnich lat przed złożeniem wniosku o konto w promocji nie miałeś konta osobistego w Alior Banku.

Premia 500 zł – promocja konta w Banku Millennium

Promocja konta - Bank Millennium

Premię pieniężną 500 zł oferuje Bank Millennium za założenie konta osobistego na tej stronie promocyjnej i używanie rachunku

Pierwszą premię, 100 złotych, otrzymasz, jeśli w ciągu pierwszych 14 dni od otwarcia konta zasilisz je kwotą co najmniej 1000 zł. Oprócz tego, do końca kolejnego miesiąca od otwarcia konta zapłać kartą/BLIKIEM co najmniej 5 razy na łączną sumę min. 360 zł, a także przynajmniej raz zaloguj się do aplikacji mobilnej banku.

Kolejny bonus, 400 zł lub 200 zł, otrzymasz, jeśli w każdym z trzech miesięcy (począwszy od drugiego pełnego miesiąca od otwarcia konta) będziesz spełniać te warunki: zasil konto kwotą min. 1000 zł; zaloguj się do aplikacji mobilnej; płać kartą co najmniej 5 razy na łączną sumę min. 360 zł. Jeżeli otwierasz konto online, pamiętaj aby dodatkowo potwierdzić swoją tożsamość w dowolnej placówce (masz na to czas do końca kwietnia lub maja – w zależności od tego, czy otworzyłeś konto w grudniu czy styczniu). Kwota premii jest uzależniona od tego, skąd będziesz otrzymywać wpływy. Jeśli będą one z tytułu pensji, stypendium, renty lub emerytury, wtedy otrzymasz 400 zł. W innym przypadku – 200 zł

Szczegółowy opis promocji Banku Millennium >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat, jesteś obywatelem RP, a także aktualnie nie masz konta osobistego w Banku Millennium (i nie miałeś od 1 stycznia 2020 r. do momentu przystąpienia do promocji).

Premia 425 zł – promocja konta w BNP Paribas

Premia pieniężna 425 zł za założenie konta w BNP Paribas na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Pierwszą premię, 75 zł, otrzymasz za samo założenie konta.

Kolejną (dwa przelewy po 175 zł) dostaniesz, jeśli w pierwszym i drugim miesiącu następującym po miesiącu aktywacji karty będziesz spełniać wszystkie te warunki: rób po co najmniej 3 transakcje BLIK; wykonaj przelewy na łączną kwotę min. 300 zł w miesiącu; otrzymuj na konto wpływ(y) na łączną kwotę min. 700 zł w miesiącu.

Szczegółowy opis promocji BNP Paribas >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś konta w BNP Paribas (ani aktualnie nie masz zawartej umowy ramowej z tym bankiem ramowej dot. rachunków bankowych, karty debetowej i elektronicznych kanałów dostępu).

Premia 500 zł – promocja konta w Santander Bank Polska

Santander Bank - promocja konta

Premia pieniężna 500 zł za założenie konta w Santander Banku na tej stronie promocyjnej i spełnienie warunków aktywności

Premię pieniężną 150 zł otrzymasz, jeśli zapłacisz kartą lub BLIKiem na kwotę co najmniej 300 zł (uwaga: bank nie uwzględni przelewów BLIK na telefon). Warunek ten spełniaj w każdym z tych miesięcy: w styczniu i lutym (jeśli złożyłeś wniosek o konto w grudniu) lub w lutym i marcu (wiosek złożony w styczniu). 

Następny bonus pieniężny – 150 zł – otrzymasz za spełnienie tych warunków w każdym z kolejnych dwóch miesięcy: loguj się co najmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej banku; płać kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 300 zł w miesiącu; otrzymuj na konto przelew na co najmniej 1000 zł w miesiącu (ten ostatni warunek tylko dla osób, które ukończyły 26 lat). Warunki ten spełniaj w marcu i kwietniu (jeśli złożyłeś wniosek o konto w grudniu) lub w kwietniu i maju (wiosek złożony w styczniu).

Ostatni bonus pieniężny – 200 zł – otrzymasz, jeśli przez 4 miesiące będziesz płacić co najmniej 10 razy kartą debetową lub BLIKiem. Warunek ten spełniaj od stycznia do kwietnia (jeśli złożyłeś wniosek o konto w grudniu) lub od lutego do maja (wiosek złożony w styczniu).

Szczegółowy opis promocji Santander Banku >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat i od 1 stycznia 2020 r. do teraz nie miałeś w Santander Banku Polska konta osobistego (w tym wspólnego).

Premia 200 zł – promocja konta w Banku Pekao

Promocja konta - Bank Pekao

Premia pieniężna 200 zł czeka na Ciebie po założeniu konta przez internet w Banku Pekao na tej stronie promocyjnej

Pierwsze 50 złotych otrzymasz już za samo założenie konta z kartą debetową. Kolejne 150 zł dostaniesz, gdy zrobisz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą co miesiąc przez 3 miesiące od założenia konta. Spełnianie tych warunków zacznij od kolejnego miesiąca (np. założyłeś konto w listopadzie, zacznij płacić od grudnia; założyłeś konto w grudniu – zacznij od stycznia; itp).

Szczegółowy opis promocji Banku Pekao >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat, mieszkasz w Polsce, a także jeśli między 1 maja 2021 r. a 16 sierpnia 2023 r. nie miałeś konta osobistego w tym banku (również jako współposiadacz) a także lokaty. Z promocji wykluczone są osoby, które posiadają produkt kredytowy w Banku Pekao.

Premia 350 zł – promocja konta w Citi Handlowym

Promocja bankowa - Citi Handlowy

350 zł premii pieniężnej otrzymasz za założenie konta osobistego w Citi Handlowym na tej stronie promocyjnej i wykazanie się prostą aktywnością

Pierwszą premię (25 zł) otrzymasz za samo założenie konta z zaznaczonymi zgodami marketingowymi. Drugą premię (125 zł) otrzymasz, jeśli przez dwa miesiące będziesz otrzymywać na konto przelewy na łączną sumę min. 2000 zł w miesiącu (np. z twojego konta w innym banku lub od kogoś innego). Spełnianie tego warunku zacznij od kolejnego miesiąca po otwarciu konta. Kolejne bonusy o łącznej sumie 200 zł dostaniesz, jeśli przez 4 miesiące będziesz płacił kartą co najmniej 3 razy w miesiącu na sumę min. 100 zł. Spełnianie tego warunku zacznij od kolejnego miesiąca po otwarciu konta. Za każdy miesiąc otrzymasz 50 zł, co da sumę premii 200 zł. 

Szczegółowy opis promocji Citi Handlowego >

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat, jesteś obywatelem RP, a także jeśli po 31 grudnia 2021 r. nie miałeś konta osobistego lub oszczędnościowego w Citibanku (również jako współposiadacz).

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to specjalne oferty, dzięki którym możesz zyskać premie pieniężne (a czasem bonusy rzeczowe) za założenie np. konta bankowego i używanie go. Oferty takie kierowane są najczęściej do nowych klientów danego banku lub do klientów powracających. Po spełnieniu wymagań danej promocji (może to być np. zrobienie określonej liczby transakcji kartą, wykonanie przelewów czy zasilenie konta), bank wypłaca premię na konto.

Co warto wiedzieć?

Promocje w poszczególnych bankach różnią się zasadami, terminami oraz wysokością premii. Chociaż każda oferta jest unikalna, istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi warto się kierować się przed skorzystaniem z oferty. Pamiętaj – im lepiej zrozumiesz zasady promocji, tym łatwiej będzie ci z niej skorzystać i naprawdę zarobić na bankach.

Poznaj warunki promocji

Przed zdecydowaniem się na daną promocję, koniecznie zapoznaj się z jej zasadami. Sprawdź, jakie musisz spełnić warunki, aby otrzymać premię, kiedy pieniądze wpłyną na konto, a także czy w ogóle możesz wziąć udział w danej promocji. Informacje te znajdziesz zarówno w regulaminie, jak i w moich tekstach opisujących najlepsze promocje.

Sprawdź zgody marketingowe

W niektórych przypadkach warunkiem wypłacenia premii jest zaznaczenie zgód marketingowych. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać te zgody po otrzymaniu premii.

Poznaj opłaty

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie opłaty związane z kontem czy kartą. Sprawdź, czy jego posiadanie wiąże się z opłatami, a także to, w jakich sposób ich uniknąć.

Dlaczego banki organizują promocje?

Banki organizują promocje bankowe dla nowych klientów z kilku powodów. Oto niektóre z nich:

  • przyciągnięcie nowych klientów. Rynek bankowy jest bardzo konkurencyjny. Poprzez atrakcyjne promocje, banki starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zyskać przewagę nad innymi bankami.
  • długotrwała relacja. Pozyskanie nowego klienta jest pierwszym krokiem do długotrwałej relacji. Dzięki temu bank może w przyszłości oferować różne produkty i usługi finansowe (np. karty kredytowe, pożyczki, lokaty).
  • zadowoleni klienci, którzy skorzystali z promocji, są bardziej skłonni polecać bank w swoim otoczeniu, co jest formą darmowej reklamy.
  • obniżenie kosztów. Promocje, choć na pierwszy rzut oka wydają się kosztowne dla banku (bo trzeba wypłacić kilkusetzłotową premię), mogą okazać się korzystniejsze niż przeznaczanie dużych budżetów na kampanie telewizyjne.


Oceń ten artykuł
[Głosów: 1 Średnia ocena: 5]